پانزدهمین جشنواره زیبایی اسب های کاسپین در میدان سوارکاری رخش تالش برگزار شد.

ساخت وبلاگ
چکیده : به گزارش اخبار استانهای خبرگزاری صدا و سیما،  رئیس هیئت سوارکاری استان گیلان گفت : در این جشن... با عنوان : پانزدهمین جشنواره زیبایی اسب های کاسپین در میدان سوارکاری رخش تالش برگزار شد. بخوانید :
به گزارش اخبار استانهای خبرگزاری صدا و سیما،  رئیس هیئت سوارکاری استان گیلان گفت : در این جشنواره ۶۰ اسب در ۲ گروه مادیان و نریان از استان های گیلان و مازندران شرکت دارند.

آقای شهدی نژاد هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی اسب های اصیل کاسپین اعلام کرد و گفت : هیئت سوارکاری استان گیلان با همکاری علاقمندان به پرورش اسب های اصیل در تلاش است تا از انقراض نسل اسب های اصیل کاسپین جلوگیری کند.

وی افزود : با توجه به اینکه زیستگاه اصلی اسب های کاسپین در گیلان و مازندران در تالش است ، این جشنواره امسال در این شهرستان برگزار شد.

رییس هیئت سوارکاری استان گیلان گفت : در این جشنواره سه  داور ، اسب های شرکت کننده را از نظر قد – سر و سینه – چابکی و زیبایی مورد ارزیابی قرار دادند.

در پایان این جشنواره در گروه اسب های مادیان و رده سنی ۴ تا ۱۰ سال به بالا اسب های آلبا – غزاله و مینا به مالکیت پروین یگان پور از شهرستان رضوانشهر اول تا سوم شدند و در گروه اسب های نریان در گروه های سنی ۴ تا ۷ سال اسب برنا به مالکیت محمود شیرزاد از شهرستان فومن – ۷ تا ۱۰ سال اسب بل به مالکیت آرمان عباسی از شهرستان تالش  و ۱۰ به بالا اسب سایروس به مالکیت صفر قویدل از شهرستان صومعه سرا به عنوان زیباترین اسب های کاسپین معرفی شدند.

در ادامه این جشنواره چند برنامه بومی – محلی از جمله آیین سنتی عروس بران و بازی محلی یعقوب – یعقوب اجرا شد.

در  این جشنواره بیش از ۲ هزار نفر حضور داشتند


از آقای شهدی نژاد و دیگر مسولین مربوطه باید پرسید با چه مکانیزم و روشی میخواهند از منقرض شدن اسب گاسپین جلوگیری نمایند. آیا با برگزاری جشنواره اسب کاسپین شرایط مناسب فراهم خواهد شد .

بنظرم تا زمانی که تولید و پرورش اسب کاسپین توجیه اقتصادی نداشته باشد همیشه باید نگران منقرض شدن این اسب زیبا باشیم

 

پانزدهمین جشنواره زیبایی اسب اصیل یزد,...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : دوشنبه 12 مهر 1395 ساعت: 2:55