شارلوت دوجاردینِ

ساخت وبلاگ
چکیده : شارلوت دوجاردینِ 31 ساله، موفق‌ترین سوارکارِ درساژ انگلیسی است که به‌عنوان مطرح‌ترین درِسور دوران اخ... با عنوان : شارلوت دوجاردینِ بخوانید :


شارلوت دوجاردینِ 31 ساله، موفق‌ترین سوارکارِ درساژ انگلیسی است که به‌عنوان مطرح‌ترین درِسور دوران اخیر در دنیا شناخته شده است.

 او تنها سوارکاری است که توانسته با اسب خود والگرو Valegro تمامی بالاترین عناوینِ برگزیده را در درساژ کسب نماید همچون: جایزه بزرگ و freestyle در اروپا  و المپیک، جام جهانی درساژ انفرادی، قهرمانی درساژ تیمی و بسیاری عناوین دیگر.

 از دو سالگی سوار اسب می‌شد و اولین عنوانش، مقام دوم در مسابقات پرش با پونی بود که در 4 سالگی کسب کرد!

وی با تشویق مربی و ترینر اسب خود، دبی توماس، درساژ را به‌عنوان رشته حرفه‌ای خود انتخاب نمود و با اسبی که از مادربزرگش به او به ارث رسیده بود، این رشته را شروع کرد.

قهرمانان ورزشی الگوی او کارل هستر و ایزابل ورث (درسور آلمانی) بوده‌اند. در سال 2011 (در 26 سالگی) از وی خواسته شد با یک اسب KWPN پنج ساله به نام والگرو با هدف شرکت این اسب در مسابقات درساژ به سوارکاری مربی‌اش کار کند، اما سواری با این اسب برای کارل بسیار چالش‌برانگیز به نظر می‌رسید. پس از شرکت شارلوت و والگرو در نخستین مسابقاتِ جایزه بزرگشان در 2011 و موفقیت و هماهنگی بی‌نظیر این دو به‌عنوان عضوی از تیم در مسابقات، اولین مدال طلای خود را در قهرمانی اروپا کسب کردند.

او سه مدال طلا و یک نقره المپیک، دو مدال طلا و یک نقره مسابقات سوارکاری جهانی، 5 مدال طلای قهرمانی درساژ اروپا و دو مدال طلای جام جهانی درساژ را در کارنامه خود دارد. در 2013 به‌عنوان بهترین ورزشکار از طرف FEI معرفی شد. وی در 24 سالگی پس از افتادن از اسب دچار شکستگی جمجمه شد و پس از آن همواره هنگام سواری از کلاه ایمنی حرفه‌ای استفاده می‌کند (وی اولین درسوری است که با کلاه ایمنیِ سوارکاری مدال گرفته است!)

گرد آورنده: میناعرفانی
...
نویسنده : بازدید : 20 تاريخ : يکشنبه 22 اسفند 1395 ساعت: 2:53